Konec školního roku SLEVA 10 % na celý nákup, kód v košíku „ucitel10".

Fenykl esenciální olej

vratné obaly
5 ml
82 Kč
10 ml
136 Kč
30 ml
327 Kč
50 ml
508 Kč

Fenyklový esenciální olej se získává destilací semene nebo plodu fenyklu sladkého (Foeniculum vulgare).

Má sladkou, bylinnou vůni s lehkým anýzovým nádechem.

Fenyklový olej je oblíbený pro své uklidňující účinky na trávicí systém a jeho široké využití v aromaterapii a dalších oblastech.

Zde jsou některé přínosy a použití fenyklového esenciálního oleje:

  • Trávicí podpora: Fenyklový olej je známý svými pozitivními účinky na trávení. Může podpořit normální trávení, zmírnit nadýmání, plynatost a křeče v břiše. Přidání několika kapek oleje do nosného oleje a masáž břicha může být užitečné pro trávicí nepohodlí.
  • Uklidnění a relaxace: Fenyklový olej má uklidňující vlastnosti a může pomoci snížit stres a úzkost. Jeho aroma může také přispět k relaxaci a uvolnění.
  • Laktace a podpora kojení: Fenyklový olej se tradičně používá pro podporu produkce mateřského mléka u kojících matek. Může být aplikován na hrudník ve správně ředěné formě nebo konzumován ve formě bylinného čaje po konzultaci s lékařem.
  • Péče o kůži: Fenyklový olej má protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti, které mohou být užitečné při péči o aknózní nebo podrážděnou pokožku. Může být přidán do kosmetických přípravků, jako jsou krémy nebo pleťové vody.
  • Osvěžení dechu: Fenyklový olej může mít osvěžující účinek na dech a pomoci odstranit nepříjemný zápach z úst. Může být použit ve formě ústní vody nebo smíchán s nosným olejem pro oplachování úst.

Před použitím fenyklového oleje je důležité si uvědomit, že je koncentrovaný a může vyvolat alergické reakce u některých jedinců. Doporučuje se provést citlivostní test před použitím a dodržovat správné způsoby ředění, pokud se aplikuje na pokožku.

Je také vhodné konzultovat použití esenciálního oleje s odborníkem nebo aromaterapeutem, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte léky.

Objem: 10, 30 a 50ml

Země původu: Francie

back to top