Fenykl esenciální olej

vratné obaly
10 ml
85 Kč
30 ml
229 Kč
50 ml
364 Kč

Fenyklový esenciální olej se získává destilací semene nebo plodu fenyklu sladkého (Foeniculum vulgare).

Má sladkou, bylinnou vůni s lehkým anýzovým nádechem.

Fenyklový olej je oblíbený pro své uklidňující účinky na trávicí systém a jeho široké využití v aromaterapii a dalších oblastech.

Zde jsou některé přínosy a použití fenyklového esenciálního oleje:

  • Trávicí podpora: Fenyklový olej je známý svými pozitivními účinky na trávení. Může podpořit normální trávení, zmírnit nadýmání, plynatost a křeče v břiše. Přidání několika kapek oleje do nosného oleje a masáž břicha může být užitečné pro trávicí nepohodlí.
  • Uklidnění a relaxace: Fenyklový olej má uklidňující vlastnosti a může pomoci snížit stres a úzkost. Jeho aroma může také přispět k relaxaci a uvolnění.
  • Laktace a podpora kojení: Fenyklový olej se tradičně používá pro podporu produkce mateřského mléka u kojících matek. Může být aplikován na hrudník ve správně ředěné formě nebo konzumován ve formě bylinného čaje po konzultaci s lékařem.
  • Péče o kůži: Fenyklový olej má protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti, které mohou být užitečné při péči o aknózní nebo podrážděnou pokožku. Může být přidán do kosmetických přípravků, jako jsou krémy nebo pleťové vody.
  • Osvěžení dechu: Fenyklový olej může mít osvěžující účinek na dech a pomoci odstranit nepříjemný zápach z úst. Může být použit ve formě ústní vody nebo smíchán s nosným olejem pro oplachování úst.

Před použitím fenyklového oleje je důležité si uvědomit, že je koncentrovaný a může vyvolat alergické reakce u některých jedinců. Doporučuje se provést citlivostní test před použitím a dodržovat správné způsoby ředění, pokud se aplikuje na pokožku.

Je také vhodné konzultovat použití esenciálního oleje s odborníkem nebo aromaterapeutem, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte léky.

Objem: 10, 30 a 50ml

Země původu: Francie

back to top