Konec školního roku SLEVA 10 % na celý nákup, kód v košíku „ucitel10".

Geranium Bourbon esenciální olej

vratné obaly
5 ml
91 Kč
10 ml
154 Kč
30 ml
370 Kč
50 ml
576 Kč

Geranium bourbon (Pelargonium graveolens) je druh rostliny geránium, ze kterého se získává esenciální olej.

Tento olej je známý svou bohatou a květinovou vůní s mírným ovocným nádechem. Geranium bourbon je ceněný pro své uklidňující a vyrovnávající účinky na emocionální a fyzickou pohodu.

Několik přínosů a použití esenciálního oleje z geránia bourbon:

  • Emocionální rovnováha: Geranium bourbon je často používán v aromaterapii k podpoře emocionální rovnováhy a snížení stresu. Jeho vůně může působit uklidňujícím a povzbuzujícím dojmem, pomáhat snižovat úzkost a podporovat pozitivní náladu.
  • Péče o pokožku: Geranium bourbon má antiseptické a protizánětlivé vlastnosti, což ho činí užitečným při péči o pokožku. Pomáhá vyrovnávat produkci kožního mazu, což je prospěšné pro mastnou a aknózní pleť. Může také pomáhat zklidnit podrážděnou pokožku a podporovat její zdravý vzhled.
  • Regulace hormonálních změn: Geranium bourbon je oblíbeným esenciálním olejem při podpoře hormonální rovnováhy u žen. Může být užitečný při zmírňování příznaků menstruace, jako jsou bolesti, náladové výkyvy a nepravidelnosti.
  • Repelent: Vůně geránia bourbon má odstrašující účinek na některé druhy hmyzu. Přidání oleje do přírodního repelentu může pomoci ochránit proti komárům a jinému obtěžujícímu hmyzu.
  • Relaxace a masáž: Geranium bourbon se často používá v masážních olejích kvůli svým uklidňujícím účinkům na svaly a psychickou pohodu. Jeho aplikace při masáži může pomoci uvolnit napětí a stres v těle.

Před použitím esenciálního oleje z geránia bourbon je vhodné provést citlivostní test a dodržovat správné způsoby ředění, pokud se aplikuje na pokožku.

Pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte léky, je vždy dobré poradit se s odborníkem nebo aromaterapeutem před použitím esenciálních olejů.

Objem: 10, 30 a 50ml

Země původu: Egypt

back to top