Geranium Bourbon esenciální olej

vratné obaly
10 ml
127 Kč
30 ml
347 Kč
50 ml
551 Kč

Geranium bourbon (Pelargonium graveolens) je druh rostliny geránium, ze kterého se získává esenciální olej.

Tento olej je známý svou bohatou a květinovou vůní s mírným ovocným nádechem. Geranium bourbon je ceněný pro své uklidňující a vyrovnávající účinky na emocionální a fyzickou pohodu.

Několik přínosů a použití esenciálního oleje z geránia bourbon:

  • Emocionální rovnováha: Geranium bourbon je často používán v aromaterapii k podpoře emocionální rovnováhy a snížení stresu. Jeho vůně může působit uklidňujícím a povzbuzujícím dojmem, pomáhat snižovat úzkost a podporovat pozitivní náladu.
  • Péče o pokožku: Geranium bourbon má antiseptické a protizánětlivé vlastnosti, což ho činí užitečným při péči o pokožku. Pomáhá vyrovnávat produkci kožního mazu, což je prospěšné pro mastnou a aknózní pleť. Může také pomáhat zklidnit podrážděnou pokožku a podporovat její zdravý vzhled.
  • Regulace hormonálních změn: Geranium bourbon je oblíbeným esenciálním olejem při podpoře hormonální rovnováhy u žen. Může být užitečný při zmírňování příznaků menstruace, jako jsou bolesti, náladové výkyvy a nepravidelnosti.
  • Repelent: Vůně geránia bourbon má odstrašující účinek na některé druhy hmyzu. Přidání oleje do přírodního repelentu může pomoci ochránit proti komárům a jinému obtěžujícímu hmyzu.
  • Relaxace a masáž: Geranium bourbon se často používá v masážních olejích kvůli svým uklidňujícím účinkům na svaly a psychickou pohodu. Jeho aplikace při masáži může pomoci uvolnit napětí a stres v těle.

Před použitím esenciálního oleje z geránia bourbon je vhodné provést citlivostní test a dodržovat správné způsoby ředění, pokud se aplikuje na pokožku.

Pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte léky, je vždy dobré poradit se s odborníkem nebo aromaterapeutem před použitím esenciálních olejů.

Objem: 10, 30 a 50ml

Země původu: Egypt

back to top