Konec školního roku SLEVA 10 % na celý nákup, kód v košíku „ucitel10".

Jalovec esenciální olej

vratné obaly
5 ml
91 Kč
10 ml
154 Kč
30 ml
370 Kč
50 ml
576 Kč

Jalovcový esenciální olej je získáván destilací jehliček a větviček jalovce, přesněji obvykle z druhu Juniperus communis.

Má charakteristickou vůni, která je svěží, dřevitá a mírně kořenitá.

Jalovcový olej je ceněn pro své antiseptické, detoxikační a uklidňující vlastnosti.

Zde jsou některé přínosy a použití jalovcového esenciálního oleje:

  • Detoxikace a očista: Jalovcový olej má schopnost podporovat detoxikaci těla a odstraňovat škodlivé látky. Může být použit při očistných procedurách nebo při podpoře správné funkce ledvin a močového systému.
  • Podpora trávicího systému: Jalovcový olej může pomoci při trávicích potížích, jako je nadýmání, plynatost, zažívací obtíže nebo zácpa. Má antispasmodický účinky, které mohou uvolnit svaly trávicího traktu a podpořit normální trávení.
  • Podpora zdravého dýchání: Jalovcový olej může pomoci při respiračních potížích, jako jsou nachlazení, kašel, rýma nebo sinusitida. Má expektorační účinky, které mohou pomoci uvolnit hlen a usnadnit dýchání.
  • Uklidňující účinky: Jalovcový olej má relaxační a uklidňující účinky na nervový systém. Pomáhá snižovat stres, úzkost a napětí. Může být užitečný při podpoře zdravého spánku a uvolňování emocionálního napětí.
  • Péče o pokožku: Jalovcový olej má antiseptické vlastnosti, které mohou pomáhat při péči o pokožku. Může se používat k čištění aknózní pleti, k léčbě kožních infekcí nebo k redukci vzhledu celulitidy.

Jalovcový olej by se neměl používat v těhotenství a při kojení, a také je vhodné ho ředit v nosném oleji před aplikací na kůži.

Před použitím jalovcového oleje se vždy doporučuje poradit se s odborníkem nebo aromaterapeutem, zejména pokud máte nějaká zdravotní omezení.

Objem: 10, 30 a 50ml

Země původu: Nepál

back to top