NEEXPEDUJEME 20.7. - 28.7. 2024

Máta peprná esenciální olej

vratné obaly
5 ml
91 Kč
10 ml
154 Kč
30 ml
370 Kč
50 ml
576 Kč

Máta peprná (Mentha piperita) je rostlina,

ze které se získává máta peprná esenciální olej.

Tento olej se vyrábí destilací listů a květů máty peprné a má charakteristickou silnou vůni a chladivý efekt na pokožku.

Máta peprná esenciální olej má několik přínosů a použití:

  • Uklidňující účinky: Máta peprná olej má chladivý a osvěžující účinek na pokožku. Může pomoci zmírnit svědění, podráždění a zarudnutí pokožky. Je často používán k poskytnutí úlevy při svědění po bodnutí hmyzem nebo pro zmírnění nepříjemných pocitů při popálení sluncem.
  • Podpora trávení: Máta peprná olej má stimulační účinky na trávicí systém. Může pomoci uklidnit zažívací potíže, jako jsou nadýmání, plynatost, nevolnost a zažívací obtíže. Může také podporovat trávení a snižovat nepohodlí spojené s různými trávicími problémy.
  • Uvolnění svalového napětí: Díky svému chladivému efektu se máta peprná olej často používá při masáži nebo jako součást balzámu na svaly a klouby. Může pomoci uvolnit napjaté svaly, zmírnit svalové křeče a zlepšit pružnost kloubů.
  • Podpora dýchacího systému: Inhalace máty peprného oleje může pomoci uvolnit dýchací cesty a zmírnit přetížení nosu. Může být použit jako přírodní prostředek při nachlazení, rýmě nebo kašli.
  • Osvěžující a stimulační vůně: Máta peprná olej má osvěžující a stimulační vůni, která může povzbudit mysl a zvýšit pozornost. Použití tohoto oleje ve formě aromaterapie nebo vůně do prostoru může pomoci zvýšit energii a soustředění.

Při používání máty peprného esenciálního oleje je důležité respektovat správnou koncentraci a ředění, protože může být silný a může způsobit podráždění pokožky. Doporučuje se konzultovat s odborníkem na aromaterapii před jeho použitím, zejména pokud máte jakékoli zdravotní problémy nebo užíváte léky.

Objem: 10, 30 a 50ml

Země původu: Indie

back to top