Mateřídouška esenciální olej

vratné obaly
10 ml
178 Kč
30 ml
483 Kč
50 ml
771 Kč

Mateřídouška (Thymus serpyllum) je druh mateřídoušky známý také jako divoká mateřídouška nebo polní mateřídouška.

Z této rostliny se získává mateřídouška esenciální olej.

Tento olej se získává destilací listů a květů divoké mateřídoušky a má podobné vlastnosti jako olej z mateřídoušky (Thymus vulgaris).

Mateřídouška esenciální olej má několik přínosů a použití:

  • Podpora imunitního systému: Mateřídouška olej má antimikrobiální vlastnosti a může pomoci posílit imunitní systém. Může být užitečný při prevenci a léčbě nachlazení, kašle a dalších respiračních infekcí.
  • Uklidňující a relaxační účinky: Olej z mateřídoušky má uklidňující účinky na nervový systém a může pomoci snížit stres, úzkost a nervové napětí. Může být použit při aromaterapii nebo přidán do relaxačních koupelí.
  • Podpora trávení: Mateřídouška olej má trávicí účinky a může pomoci uklidnit trávicí potíže, jako jsou nadýmání, plynatost, zažívací obtíže a křeče. Může také podpořit normální funkci trávicího systému.
  • Péče o pokožku: Mateřídouška olej má antiseptické a hojivé vlastnosti, které mohou pomoci při péči o pokožku. Může být použit k čištění akné nebo podrážděné pokožky. Je důležité ředit olej nosným olejem před aplikací na kůži.

Před použitím mateřídouška esenciálního oleje je důležité respektovat správnou koncentraci a ředění, protože může být silný a podráždit pokožku.

Doporučuje se konzultovat s odborníkem na aromaterapii nebo s lékařem před jeho použitím, zejména pokud máte jakékoli zdravotní problémy nebo užíváte léky.

Objem: 10, 30 a 50ml

Země původu: Francie

back to top