Konec školního roku SLEVA 10 % na celý nákup, kód v košíku „ucitel10".

Mateřídouška esenciální olej

vratné obaly
5 ml
109 Kč
10 ml
191 Kč
30 ml
457 Kč
50 ml
711 Kč

Mateřídouška (Thymus serpyllum) je druh mateřídoušky známý také jako divoká mateřídouška nebo polní mateřídouška.

Z této rostliny se získává mateřídouška esenciální olej.

Tento olej se získává destilací listů a květů divoké mateřídoušky a má podobné vlastnosti jako olej z mateřídoušky (Thymus vulgaris).

Mateřídouška esenciální olej má několik přínosů a použití:

  • Podpora imunitního systému: Mateřídouška olej má antimikrobiální vlastnosti a může pomoci posílit imunitní systém. Může být užitečný při prevenci a léčbě nachlazení, kašle a dalších respiračních infekcí.
  • Uklidňující a relaxační účinky: Olej z mateřídoušky má uklidňující účinky na nervový systém a může pomoci snížit stres, úzkost a nervové napětí. Může být použit při aromaterapii nebo přidán do relaxačních koupelí.
  • Podpora trávení: Mateřídouška olej má trávicí účinky a může pomoci uklidnit trávicí potíže, jako jsou nadýmání, plynatost, zažívací obtíže a křeče. Může také podpořit normální funkci trávicího systému.
  • Péče o pokožku: Mateřídouška olej má antiseptické a hojivé vlastnosti, které mohou pomoci při péči o pokožku. Může být použit k čištění akné nebo podrážděné pokožky. Je důležité ředit olej nosným olejem před aplikací na kůži.

Před použitím mateřídouška esenciálního oleje je důležité respektovat správnou koncentraci a ředění, protože může být silný a podráždit pokožku.

Doporučuje se konzultovat s odborníkem na aromaterapii nebo s lékařem před jeho použitím, zejména pokud máte jakékoli zdravotní problémy nebo užíváte léky.

Objem: 10, 30 a 50ml

Země původu: Francie

back to top