NEEXPEDUJEME 20.7. - 28.7. 2024

Rozmarýn esenciální olej

vratné obaly
5 ml
82 Kč
10 ml
136 Kč
30 ml
327 Kč
50 ml
508 Kč

Rozmarýn (Rosmarinus officinalis) je aromatická rostlina,

ze které se získává rozmarýnový esenciální olej.

Tento olej je známý svou svěží, bylinnou vůní a má mnoho přínosů a použití:

  • Podpora koncentrace a paměti: Rozmarýnový olej má povzbuzující účinky na mozek a může pomoci zlepšit koncentraci, pozornost a paměť. Jeho vůně může povzbudit mentální jasnost a energii.
  • Podpora trávení: Rozmarýnový olej má stimulační účinky na trávicí systém a může podpořit trávení. Pomáhá snižovat nadýmání, plynatost a podporuje zdravý metabolismus.
  • Podpora zdravého vzhledu vlasů a pokožky: Rozmarýnový olej je oblíbeným přísadou v kosmetických produktech díky svým výživným a tonizačním vlastnostem. Může pomoci posílit vlasy, stimulovat jejich růst, zlepšovat vzhled pokožky a bojovat proti akné a podráždění.
  • Uvolňující masáže: Rozmarýnový olej se často používá při masážích kvůli svým relaxačním a uvolňujícím účinkům. Jeho aplikace na kůži může pomoci uvolnit svaly, zmírnit svalové napětí a podpořit relaxaci.
  • Antiseptické vlastnosti: Rozmarýnový olej má antiseptické a antimikrobiální vlastnosti, které mu umožňují působit jako přírodní dezinfekce. Může být použit k dezinfekci ran, ošetření drobných odřenin a podpůrně při léčbě akné.

Je důležité si uvědomit, že rozmarýnový esenciální olej je silně koncentrovaný a měl by být používán s opatrností. Před použitím se doporučuje provést zkoušku citlivosti pokožky a ředit ho nosným olejem, pokud ho aplikujete na kůži.

Stejně tak je vhodné konzultovat s odborníkem na aromaterapii nebo s lékařem, zejména pokud máte jakékoli zdravotní problémy nebo užíváte léky.

Objem: 10, 30 a 50ml

Země původu: Španělsko

back to top