Konec školního roku SLEVA 10 % na celý nákup, kód v košíku „ucitel10".

Šalvěj lékařská esenciální olej

vratné obaly
5 ml
82 Kč
10 ml
136 Kč
30 ml
327 Kč
50 ml
508 Kč

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis) esenciální olej

se získává destilací listů a květů šalvěje lékařské, která je aromatická bylina s výraznou vůní.

Tento olej má široké spektrum použití a je známý pro své léčebné vlastnosti.

Zde je několik přínosů a použití šalvějového esenciálního oleje:

  • Podpora dýchacího systému: Šalvějový olej má expektorační vlastnosti a může pomoci uvolnit hlen a usnadnit vykašlávání. Je také účinný při boji proti zánětu horních cest dýchacích a podporuje čistý dech.
  • Antiseptické vlastnosti: Šalvějový olej má silné antiseptické a antimikrobiální účinky. Je často používán k ošetřování ran, škrábanců a infikovaných vředů. Může také pomoci při léčbě infekcí ústní dutiny a zubního moku.
  • Regulace menstruačního cyklu: Šalvějový olej se používá jako přírodní prostředek ke zmírnění příznaků menstruace, jako jsou bolestivé křeče, náladové výkyvy a nepříjemné symptomy. Má také schopnost regulovat hormonální nerovnováhu u žen.
  • Podpora trávení: Šalvějový olej pomáhá stimulovat trávicí proces a podporuje správné fungování žaludku a střev. Může snížit nadýmání, plynatost a zklidnit zažívací potíže.
  • Relaxace a zklidnění: Šalvějový olej má relaxační účinky na nervový systém a může pomoci zmírnit stres, úzkost a napětí. Jeho vůně podporuje klid a harmonii.

Před použitím šalvějového esenciálního oleje se doporučuje provést zkoušku citlivosti pokožky a ředit ho nosným olejem, pokud se aplikuje na kůži.

Je také důležité si uvědomit, že šalvějový olej není vhodný pro těhotné ženy, kojící matky nebo pro dlouhodobé používání bez konzultace s odborníkem na aromaterapii.

Objem: 10, 30 a 50ml

Země původu: Chorvatsko

back to top