Santal esenciální olej

vratné obaly
5 ml
227 Kč
10 ml
445 Kč
30 ml
1067 Kč
50 ml
1660 Kč

Santal (Santalum album), známý také jako santalové dřevo,

je dřevitá rostlina, ze které se získává santalový esenciální olej.

Santalový olej má bohatou a dřevitou vůni s lehkými kořeněnými tóny.

Je to oblíbený olej v aromaterapii a má různé přínosy a použití:

  • Uklidňující a relaxační účinky: Santalový olej je známý svými uklidňujícími účinky na mysl a tělo. Jeho vůně pomáhá snižovat stres, úzkost a napětí. Použití santalového oleje může podporovat relaxaci a harmonii.
  • Meditace a duchovní práce: Santalový olej má v tradičních duchovních praktikách významnou roli. Jeho vůně je spojována s meditací, rituály a posilováním spojení s vnitřním já. Použití santalového oleje může pomoci dosáhnout hlubšího stavu meditace a zvýšit duchovní povědomí.
  • Přínosy pro kůži: Santalový olej má hydratační a zklidňující účinky na pokožku. Může pomoci zvláčnit suchou a podrážděnou pokožku, a proto je oblíbeným ingrediencí v kosmetických přípravcích pro péči o pleť.
  • Afrodiziakální účinky: Santalový olej je také známý svými afrodiziakálními vlastnostmi. Jeho bohatá a smyslná vůně může pomoci posílit libido, podpořit romantickou náladu a intimitu.
  • Parfumerie: Santalový olej je často používán v parfumerii jako základní nebo střední nota v parfémech. Jeho teplá a dřevitá vůně přidává parfémům hloubku a výraznost.

Santalový esenciální olej je silně koncentrovaný a měl by být používán s opatrností.

Před použitím se doporučuje provést zkoušku citlivosti pokožky a ředit ho nosným olejem, pokud ho aplikujete na kůži.

Stejně tak je vhodné konzultovat s odborníkem na aromaterapii nebo s lékařem, zejména pokud máte jakékoli zdravotní problémy nebo užíváte léky.

Objem: 10, 30 a 50ml

Země původu: Indie

back to top