Konec školního roku SLEVA 10 % na celý nákup, kód v košíku „ucitel10".

Tea Tree oil esenciální olej

vratné obaly
5 ml
109 Kč
10 ml
191 Kč
30 ml
457 Kč
50 ml
711 Kč

Malaleuca alternifolia, známá také jako čajovník australský,

je stálezelený strom původem z Austrálie.

Esenciální olej z této rostliny, známý jako tea tree oil (olej z čajovníku), je velmi populární a má široké spektrum využití.

Zde jsou některé z jeho vlastností a použití:

  • Antimikrobiální vlastnosti: Tea tree oil je známý pro své silné antimikrobiální účinky. Obsahuje přirozené složky, které pomáhají bojovat proti bakteriím, virům a plísním. Je často používán k ošetřování kožních infekcí, akné, plísňových infekcí nehtů a jiných kožních problémů.
  • Hojení ran: Díky svým antiseptickým vlastnostem tea tree oil podporuje proces hojení ran a pomáhá chránit před infekcemi. Může být použit na menší řezné rány, oděrky, opary nebo vředy.
  • Péče o pleť: Tea tree oil je oblíbený pro péči o pleť. Má schopnost regulovat přebytečný kožní maz, což ho činí užitečným pro mastnou a aknózní pleť. Je také známý pro své protizánětlivé účinky, které pomáhají zmírnit zarudnutí a podráždění pokožky.
  • Péče o vlasy a pokožku hlavy: Tea tree oil může pomoci s problémy jako je lupénka, svědění pokožky hlavy a výskyt vší. Přidání několika kapek tea tree oil do šamponu nebo kondicionéru může přinést úlevu a podporit zdravou pokožku hlavy.
  • Ústní hygiena: Tea tree oil je také součástí některých ústních vod a past na zuby, protože má antimikrobiální účinky a může pomoci s léčbou ústních infekcí, zubního moku a zánětu dásní.

Je důležité si uvědomit, že tea tree oil je silně koncentrovaný a měl by být používán s opatrností.

Před použitím na kůži se doporučuje provést zkoušku citlivosti a vždy ho ředit s nosným olejem.

Stejně tak je vhodné konzultovat s odborníkem na aromaterapii nebo s lékařem před jeho použitím, zejména pokud máte jakékoli zdravotní problémy nebo užíváte léky.

Objem: 10, 30 a 50ml

Země původu: Austrálie

back to top