Konec školního roku SLEVA 10 % na celý nákup, kód v košíku „ucitel10".

Zázvor esenciální olej

vratné obaly
5 ml
82 Kč
10 ml
136 Kč
30 ml
327 Kč
50 ml
508 Kč

Zázvorový esenciální olej (Zingiber officinale) je získáván z kořene zázvoru,

což je aromatická a kořenitá rostlina s mnoha zdravotními výhodami.

Zázvorový olej má silnou vůni a řadu použití.

Zde je několik přínosů a použití zázvorového esenciálního oleje:

  • Uklidňuje zažívací potíže: Zázvorový olej je známý pro své vlastnosti podporující trávení. Může pomoci snižovat plynatost, nadýmání, nevolnost a zklidňovat žaludeční potíže. Je také užitečný při léčbě cestovní nevolnosti a nevolnosti spojené s těhotenstvím.
  • Protizánětlivé vlastnosti: Zázvorový olej má silné protizánětlivé účinky a může pomoci zmírnit bolest a záněty. Je často používán při léčbě bolesti svalů a kloubů, revmatoidní artritidy a dalších zánětlivých stavů.
  • Podpora imunitního systému: Zázvorový olej má antioxidační vlastnosti, které podporují imunitní systém a pomáhají bojovat proti volným radikálům. Může být užitečný při prevenci nachlazení, chřipky a jiných infekcí.
  • Zlepšuje cirkulaci krve: Zázvorový olej pomáhá stimulovat krevní oběh a zlepšuje průtok krve v těle. Tím podporuje dodávku živin do buněk a tkání a přispívá k celkovému zdraví.
  • Osvěžující a povzbuzující: Vůně zázvorového oleje je povzbuzující a osvěžující. Pomáhá zlepšit náladu, snižuje únavu a zvýšenou pozornost.

Před použitím zázvorového esenciálního oleje se doporučuje provést zkoušku citlivosti pokožky a ředit ho s nosným olejem při aplikaci na kůži.

Zázvorový olej se také nedoporučuje při těhotenství, kojení a u lidí s citlivou pokožkou.

Vždy se poraďte s odborníkem na aromaterapii nebo lékařem před použitím esenciálních olejů, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte léky.

Objem: 10, 30 a 50ml

Země původu: Indie

back to top