Citron esenciální olej

vratné obaly
5 ml
82 Kč
10 ml
136 Kč
30 ml
327 Kč
50 ml
508 Kč

Citronový esenciální olej se získává lisováním slupek z citronů (Citrus limon).

Má silnou a osvěžující vůni citronů a je oblíbený pro své široké spektrum využití v aromaterapii, kosmetice a domácí péči.

Přínosy a použití citronového esenciálního oleje zahrnují:

  • Osvěžení vzduchu a povzbuzení: Citronová vůně je pověstná svou vitalizující a povzbudivou povahou. Použití oleje v difuzéru může přispět k osvěžení vzduchu a zlepšení nálady.
  • Čištění a dezinfekce: Citronový olej má antiseptické vlastnosti a může být používán jako přírodní čistící prostředek. Můžete jej přidávat do čisticích roztoků, aby se odstranily nečistoty a bakterie na površích.
  • Podpora imunitního systému: Citronový olej obsahuje vitamín C a antioxidanty, které mohou podpořit imunitní systém. Přidání oleje do masážního oleje nebo koupele může pomoci zvýšit celkovou odolnost těla.
  • Osvěžení pokožky: Citronový olej může působit osvěžujícím a svěžím dojmem na pokožku. Může se přidávat do přípravků na péči o pleť, jako jsou toniky nebo krémy, aby se podpořila čistota pleti a zářivý vzhled.

Je však důležité si uvědomit, že esenciální olej z citronu je silně koncentrovaný a může být dráždivý na pokožce. Před použitím se doporučuje provést citlivostní test a vždy dodržovat správné způsoby ředění, pokud jej aplikujete na kůži nebo konzumujete. Při jakýchkoli nejistotách je vhodné se poradit s odborníkem nebo aromaterapeutem.

Pamatujte také, že citronový olej může být fotosenzitivní a způsobit fototoxicitu. Proto je důležité se vyvarovat vystavení slunečnímu záření po aplikaci citronového oleje na kůži.

Objem: 10, 30 a 50ml

Země původu: Brazílie

back to top